Solārijs

SAUĻOŠANĀS & VESELĪBA

Pozitīvā mākslīgās saules ietekme uz ķermeni neattiecas tikai uz jauniem cilvēkiem. Ir arī iemesli, kuru dēļ tieši vecāki cilvēki var gūt labumu no regulāras solāriju apmeklēšanas.

UV-B starojuma ietekmē ādā esošais holesterīns tiek pārveidots par provitamīnu D. 12 stundu laikā ķermeņa siltums šo provitamīnu D pārvērš D vitamīnā.

Tomēr mūsu platuma grādos laikā no oktobra līdz martam, saules gaismā UV-B starojuma praktiski nemaz nav. Lielākā daļa no tā pazūd atmosfērā. Tā rezultātā, kā atzīmējis Dr. Albrehts Falkenbahs no „Gasteiner Heilstollen" sanatorijas, šajā laika posmā vitamīna D ražošana mūsu ķermenī praktiski apstājas. Iznākums: pat ja mēs ar pārtiku uzņemam pietiekamu kalcija daudzumu, mūsu ķermenis nespēj šo vērtīgo minerālvielu pārstrādāt.

Tādēļ modernie solāriji palīdz, sniedzot UV-B starojumu. Lai gan, lietojot solāriju atbilstoši noteikumiem, saņemtā starojuma deva ir tik zema, ka neļauj apdegt, tā tomēr ir pietiekami augsta, lai atjaunotu vitamīna D ražošanu ķermenī. Tādējādi jūs varat iegūt patīkamu iedegumu - un tai pašā laikā padarīt kaulus stiprākus.

Avoti: www.ergoline.lv

SAUĻOŠANĀS & KOSMĒTIKA

Kosmētikas līdzekļi satur daudz dažādu sastāvdaļu. Gan emulgatori, gan taukvielas un smaržvielas - nonākot saskarē ar UV stariem, tās visas var radīt alerģisku ādas reakciju.

Tādēļ, pirms lietot solāriju, obligāti: vienmēr notīriet kosmētiku! Kosmētika aizsprosto sejas ādas poras. UV gaisma solārijā tās atkal atver, ļaujot ādā iekļūt ne tikai gaismai, bet arī kosmētikas sastāvdaļām, kas var izraisīt alerģisku reakciju.

Turklāt, sauļojoties ar kosmētiku, ar laiku pasliktināsies jūsu ādas vispārējais izskats. Lai arī cik neuzkrītoša ir šī kosmētika - nonākot saskarē ar solārija UV starojumu tā nodarīs vairāk ļaunuma nekā labuma. Tāpēc, pirms lietot solāriju, notīriet visa veida kosmētiku - pēc sauļošanās jūs to atkal varēsiet uzklāt, iegūstot vēl labāku rezultātu.

Avoti: www.ergoline.lv

Mūsu studijā

SUNVISION 413 XXL

horizontālais solārijs